Toepassing Hygienecode (HACCP)
HOR 004In alle bedrijven waar bederfelijke eet- en drinkwaren behandeld en bereid worden is het verplicht te werken volgens de regels van de Hygiënecode. Deze regels staan vermeld in de Hygiënecode voor de Horeca en dit boek dient ook altijd in het bedrijf aanwezig te zijn. Daarnaast moeten alle leidinggevenden en medewerkers die zich bezighouden met de daadwerkelijke behandeling en/of bereiding van eet- en drinkwaren ook een training of instructie op het gebied van de Hygiënecode HACCP gevolgd te hebben. (Warenwetregeling Hygiëne van levensmiddelen, artikel 4)
Doelgroep
De cursus richt zich op leidinggevenden en medewerkers werkzaam bij bedrijven in de horecabranche.Doel
Na afloop van de training:
- kunt u de hygiënecode op een eenvoudige manier in uw bedrijf toepassen.
- weet u waar de controleurs van de VWA bij inspectie met name op letten.
Vooropleiding
Een specifieke vooropleiding is niet vereist.Inhoud
De volgende onderwerpen komen tijdens de training aan bod:
- Hygiënecode en bedrijfsbeleid
- Persoonlijke hygiëne
- Schoonmaak
- Temperatuurbeheersing
- Kruisbesmetting en ongediertebestrijding
- Inkoop
- Ontvangst van producten
- Opslag producten
- Bereiding van producten
- Presenteren en serveren
- Levensmiddelenafval
- Inrichten bedrijfsruimten
Certificering
Na afloop van de training ontvangt u een bewijs van deelname.
Opleidingsduur
De cursus duurt 1 dag van 10.00 - 16.00 uurLesmateriaal
U wordt geacht in het bezit te zijn van de Hygiëncode voor de horeca. Het lesmateriaal wordt aan het begin van de dag uitgereikt.
Cursusplaats
De cursus wordt gegeven in Leeuwarden.Verdere informatie
Voor meer informatie over start- en cursusdagen, lestijden, duur en cursusgeld kunt u het pdf Bekijk Prijslijst raadplegen en/of downloaden.



